Pýtajte sa lekára

Pýtajte sa lekára

Tlačiť Späť

Titulná stránka » Pýtajte sa lekára

Vyhľadaný liek

Nižšie sú uvedené informácie o vyhľadanom lieku a zobrazené alternatívy k vyhľadanému lieku, ktoré predstavujú lacnejšiu možnosť liečby liekom z úhradovej skupiny a vypočítané ušetrené sumy za doplatok pacienta.


KódNázovDoplnok (forma a balenie)Doplatok pacienta
44423 Famciclovir - Teva 500 mg tbl flm 14x500 mg (blis.PVC/PE/Aclar/Al)4,77 €
Hľadaný liek je určený na systémovú aplikáciu proti infekcii. Obsahuje liečivo, zo skupiny antivirotík, ktoré usmrcuje alebo zabraňuje rastu vírusov nazývaných herpes simplex (HSV) a varicella zoster (VZV). Používa sa na liečbu prejavov infekcií spôsobených vírusom Herpes Simplex (HSV infekcií), vrátane genitálneho herpesu, na liečenie prvej a aj opakujúcej sa infekcie a na liečbu pásového oparu (herpes zoster). Patrí do podskupiny – Nukleozidy a nukleotidy okrem inhibítorov reverznej transkriptázy.
V zozname kategorizovaných liekov patrí do úhradovej skupiny U61.

Alternatívy vyhľadaného lieku podľa úhradových skupín

Počet záznamov: 1

V tabuľke sú uvedené lieky z úhradovej skupiny U61 zoradené podľa ušetrenej sumy za doplatok pacienta a ušetrenej / neušetrenej sumy.
Lacnejšiu možnosť liečby liekom z úhradovej skupiny, do ktorej patrí vyhľadaný liek konzultujte s ošetrujúcim lekárom. Opýtajte sa ho na možnosť alternatívy liečby lacnejším liekom.

KódNázovDoplnok (forma a balenie)Doplatok pacientaUšetrená sumaUšetrenie
44367 Famciclovir - Teva 250 mg tbl flm 15x250 mg (blis.PVC/PE/Aclar/Al)3,99 € 0,78 €
16,35 %
Ušetrená suma
Zoznam kategorizovaných liekov platný od 1. júla 2021 do 31. júla 2021
Náhrada lieku z úhradovej skupiny podľa platného Zoznamu kategorizovaných liekov plne alebo čiastočne uhrádzaných na základe verejného zdravotného poistenia.
Pýtajte sa svojho lekára!
Bližšie informácie (napr. indikácie, dávkovanie, nežiaduce účinky...) o liekoch nájdete na:
https://www.sukl.sk/hlavna-stranka/slovenska-verzia/databazy-a-servis/vyhladavanie-liekov-zdravotnickych-pomocok-a-zmien-v-liekovej-databaze/vyhladavanie-v-databaze-registrovanych-liekov

Permanentný odkaz na tento výsledok vyhľadávania: